ansco
26 اسفند 1401 - 15:01

آغاز گشت‌های مشترک نظارت بر واحدهای عرضه مواد غذایی در یزد

کارشناس مسئول بهداشت محیط یزد گفت: همزمان با طرح سلامت نوروزی 1402 در راستای ارتقاء نظارت‌های بهداشتی و کنترل سلامت فرآورده‌های خام دامی، گشت‌های مشترک نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شهید صدوقی، عبدالرسول تمدن اظهار کرد: این گشت‌ها با همکاری و همراهی مسئول دامپزشکی شهرستان به مناسبت طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۲ برگزار شد.

وی افزود: با توجه به نتیجه بخش بودن گشت‌های مشترک و تسریع در حصول نتیجه این بازرسی‌ها، واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان یزد همواره آمادگی خود را برای حضور در این طرح های مشترک اعلام می دارد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط یزد گفت: رسالت مهم بهداشت، دسترسی آحاد جامعه به مواد غذایی سالم و بهداشتی بوده که تحقق این امر مستلزم نظارت مستمر و دقیق بر مراکز عرضه مواد غذایی می باشد و هدف از این بازرسی ها بخصوص بصورت تیمی انجام بهتر این مسئولیت است.

وی تصریح کرد: کارشناسان بهداشت محیط و دامپزشکی یزد در این گشت‌ها تاکنون ۶۱ بازدید از مراکز بزرگ عرضه فراورده‌های خامی انجام داده که ضمن آموزش بهداشت و تاکید بر رعایت موازین بهداشتی به متصدیان، حدود ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد پروتئینی و غیر‌بهداشتی را کشف و جمع آوری نموده‌اند و ضمن صدور ۱۸ مورد اخطار کتبی و معرفی به مراجع قضایی، تعداد ۴ واحد متخلف تعطیل شده است.

تمدن در پایان خاطرنشان کرد: عموم مردم درصورت مشاهده تخلف بهداشتی از سوی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی می‌توانند با تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و گزارش نمایند تا بازرسان مربوطه در اسرع وقت موضوع را پیگیری نمایند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097681